Rusza poradnia dla ozdrowieńców

Od 9 lutego przy Szpitalu Powiatowym w Zawierciu rozpocznie działalność poradnia dla osób po COVID-19. Pacjenci, którzy odczuwają długofalowe skutki zakażenia SARS-CoV-2 znajdą tu profesjonalną
i kompleksową pomoc.

Poradnia covidowa Szpitala Powiatowego w Zawierciu będzie działała w ramach poradni neurologicznej. Poradnia obejmie holistyczną opieką pacjentów we wszystkich aspektach możliwych powikłań po chorobie ze szczególnym uwzględnieniem dolegliwości neurologicznych czyli tzw. mgły covidowej, zespołu przewlekłego zmęczenia, anhedonii,  zaburzeń snu, przewlekłych  bólów korzeniowych i neuropatycznych.

Pacjenci poradni przejdą pełną diagnostykę: m.in. echo serca, tomografię komputerową klatki piersiowej, panel badań laboratoryjnych, a w przypadku pacjentów z powikłaniami neurologicznymi także badanie Rezonansu Magnetycznego głowy, elektroencefalografię (EEG) oraz badanie przewodnictwa nerwowego pozwalające na ocenę funkcji nerwów obwodowych i dodatkowo mięśni ( EMG). Dostępne będą także konsultacje psychologiczne.

Poradnia będzie działać w każdy wtorek od 10.00-13.00 przy ul. Miodowej 14   Rejestracja pacjentów odbywa się pod nr telefonu (32)67 40 293 w godzinach pracy poradni zakaźnej.

Skierowanie do poradni COVIDOWEJ powinno zostać wystawione do poradni neurologicznej z rozpoznaniem ICD 10 Z03.9 – Stan po Covid 19.

LUT