PRACODAWCO
Czy zatrudniasz pracowników na podstawie umowy o pracę?
Chcesz mieć pewność, że dajesz im najlepszą ochronę medyczną by bezpiecznie wykonywali swoje obowiązki?
Pamiętaj! Zdrowie Twoich pracowników stanowi kapitał Twojej firmy!

Zgodnie z obowiązującymi przepisami badania medycyny pracy są badaniami obowiązkowymi dla pracownika i pracodawcy i zgodnie z art. 12 ust. 1 Ustawy z dnia 17 czerwca 1997 r. o służbie medycyny pracy (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz.1184) wykonywane są na podstawie pisemnej umowy zawartej pomiędzy pracodawcą a jednostką służby medycyny pracy.

W związku z powyższym Szpital Powiatowy w Zawierciu zaprasza Państwa do współpracy w zakresie medycyny pracy. Oferujemy profesjonalny, kompleksowy zakres usług dostosowany do potrzeb Państwa Firmy. Pracownicy wykonują wszystkie niezbędne badania szybko, solidnie i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

W ramach zawartej umowy otrzymają Państwo dostęp do:
• Lekarzy Specjalistów z zakresu medycyny pracy
• Pielęgniarek posiadających ukończone kursy kwalifikacyjne z zakresu medycyny przemysłowej
• pozostałego personelu medyczny posiadającego wymagane kwalifikacje medyczne niezbędne do przeprowadzania specjalistycznych konsultacji w zakresie: np. neurologii, okulistyki, laryngologii, kardiologii Badań profilaktycznych
• Wstępnych – wykonywanych przed przystąpieniem do pracy lub w przypadku zmiany stanowi-ska,jeżeli występują na tym stanowisku inne czynniki szkodliwe;
• Okresowych – przeprowadzanych w okresie zatrudnienia przed zakończeniem ważności po-przedniego zaświadczenia;
• Kontrolnych – wykonywanych po 30 dniach przerwy w pracy;
• Pracowników ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami oraz o wydanie świadectwa kwalifikacji zawodowej kierowcy i kierowanie pojazdem uprzywilejowanym;
• Badań do celów sanitarno-epidemiologicznych wraz z wpisem do pracowniczej książeczki zdro-wia;
• Badań psychologicznych dla pracujących na wysokościach, operatorów wózków widłowych i maszyn, kierowców wszystkich kategorii;
• Badań dla osób ubiegających się lub posiadających pozwolenie na broń;
• Badań dla osób ubiegających się o wydanie lub posiadających licencję detektywa;
• Badań dla osób ubiegających się o wpis na listę pracowników ochrony fizycznej. Badań diagnostycznych w zakresie :
• Pełnej diagnostyki laboratoryjnej
• Spirometrii
• Audiometrii
• RTG klatki piersiowej
• EKG
• Inne niezbędne do realizacji zadań z zakresu medycyny pracy Będziecie Państwo mogli również uzyskać:
• Zaświadczenia do szkół
• Zaświadczenia na uczelnie
• Wpisy do książeczki sanitarno-epidemiologicznej
• Możliwość telefonicznego lub mailowego uzgodnienia terminu wizyty w celu odbycia badań
• Wykonanie wszystkich badań w jednym miejscu i w ciągu 1 dnia !!!

Oświadczamy, że Nasz Personel oraz aparatura medyczna posiada wszelkie uprawnienia do przeprowadzania badań profilaktycznych. Naszym zadaniem, jako zespołu medycznego, będzie :
• Sprawowanie profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami Zleceniodawcy;
• Wystawianie odpowiednich orzeczeń lekarskich;
• Ocena możliwości wykonywania pracy lub pobierania nauki uwzględniając stan zdrowia i zagro-żenie występujące w miejscu pracy;
• Monitorowanie stanu zdrowia osób pracujących zaliczonych do grup szczególnego ryzyka, a zwłaszcza wykonujących prace w warunkach przekroczenia normatywów higienicznych;
• Prowadzanie czynnego poradnictwa w stosunku do chorych na choroby zawodowe lub innechoroby związane z wykonywaną pracą;
• Wykonywanie badań umożliwiających wczesną diagnostykę chorób zawodowych i innych chorób związanych z wykonywana pracą;
• Prowadzenie analizy stanu zdrowia pracowników, a zwłaszcza występowania narażenia na cho-robę zawodową oraz przyczyn wypadków przy pracy;
• Gromadzenie, przechowywanie informacji o narażeniu zawodowym, ryzyku zawodowym i stanie zdrowia osób objętych profilaktyczną opieką zdrowotną;
• Wykonywanie badań i konsultacji psychologicznych; Do Państwa dyspozycji posiadamy:
• Pracownię RTG - funkcjonującą w godzinach 7:00 – 18:00, w której zatrudnieni są lekarze ze specjalizacją z zakresu radiodiagnostyki oraz technicy RTG oraz Pracownię Spirometrii,
•Medyczne Laboratorium Diagnostyczne z Punktem pobierania materiału do badań laborato-ryjnych przy ul. Piłsudskiego 80 - wyposażone w nowoczesny sprzęt i aparaturę diagnostyczną, w którym zatrudniamy wykwalifikowany i doświadczony personel.

ŚWIADCZENIA REALIZOWANĘ BĘDĄ W:
PORADNI MEDYCYNY PRACY 42-400 ZAWIERCIE,
UL. PIŁSUDSKIEGO 80 – I PIĘTRO,
POKÓJ 102 tel. (32) 67 237-60
OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZINACH OD 7:00 DO 15:00

W celu rozpoczęcia współpracy lub uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu:
• osobistego w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu – pawilon A, pok. Nr 3
• telefonicznego: 32/67 40 354
• drogą elektroniczną: kontraktowanie@szpitalzawiercie.pl lub organizacyjny@szpitalzawiercie.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!

STY