Szpital bezpłatnie przeprowadził badania profilaktyczne

Szpital bezpłatnie przeprowadził  badania profilaktyczne
Wczesne wykrycie daje szanse na życie, dlatego zapobiegajmy- nie czekajmy! Szpital przeprowadził bezpłatne badania profilaktyczne…

Do spowolnienia tempa zachorowań i zgonów z powodu nowotworów bez wątpienia przyczyniają się badania profilaktyczne, dlatego też Szpital w minionym czasie przeprowadził bezpłatne badania laboratoryjne. Badania nie dotyczyły wyłącznie schorzeń onkologicznych, ale również prawidłowości funkcjonowania tarczycy. Zarówno pierwsze wydarzenie zorganizowane przy ul. Zamkowej w Podzamczu, jak i drugie towarzyszące Świętu Plonów w Pilicy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Mieszkańcy Powiatu mogli bezpłatnie wykonać badania laboratoryjne – TSH oraz MARKERY NOWOTWOROWE w kierunku schorzeń typowych dla kobiet (CEA,Ca125) i mężczyzn (CEA, PSA). Osobom chorującym na serce stworzono możliwość przystąpienia do Narodowego Programu Teleopieki Kardiologicznej bez konieczności odwiedzenia szpitala. Ponadto każdy uczestnik mógł bezpłatnie dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego oraz poziomu cukru we krwi.

Podsumowując przeprowadzono 730 badań laboratoryjnych. Ponad 4% badań wyszło nieprawidłowych, co tylko utwierdza w przekonaniu,że akcje profilaktyczne są konieczne i należy je powtarzać w przyszłości! Pamiętajmy, że badania profilaktyczne,pozwalają wcześnie wykryć groźne schorzenia, skutecznie je wyleczyć i cieszyć się zdrowiem, dlatego tak ważne jest regularne uczestnictwo w podobnych inicjatywach.

W Polsce każdego roku notuje się 155 tys. zachorowań i 93 tys. zgonów z powodu nowotworów. Wczesne wykrycie daje szanse na życie, dlatego zapobiegajmy- nie czekajmy.


Zdjęcia

  • Narodowy Fundusz Zdrowia
  • Środki norweskie i EOG
  • Ministerstwo Zdrowia
  • Program badań onkologicznych
  • Portal Informacyjny o eWUŚ