Regionalna Fundacja Pomocy Niewidomym zaprasza na DZIEŃ OTWARTY

Regionalna Fundacja Pomocy Niewidomym zaprasza na DZIEŃ OTWARTY
Regionalna Fundacja Pomocy Niewidomym z okazji Dnia Wcześniaka zaprasza 15 listopada b.r. na Dzień Otwarty, który odbędzie się w siedzibie Fundacji przy ul. Św. Piotra 9 w Chorzowie w godzinach od 9:00 do 13:00.

Regionalna Fundacja Pomocy Niewidomym jest organizacją pożytku publicznego działającą już ponad 25 lat. Fundacja pomaga dzieciom i dorosłym z terenu całego województwa śląskiego. Jej siedziba główna mieści się w Chorzowie, jednak jej placówki znajdują się m.in. w Ziemięcicach, Bielsku-Białej, Zawierciu, Częstochowie, Rybniku i Czerwionce - Leszczynach. Tworzy przyjazne warunki rozwoju dla tych, którym dysfunkcje i zaburzenia (nie tylko związane z narządem wzroku) ograniczają poznawanie świata. Jest organizacją, która niesie specjalistyczną pomoc zarówno dzieciom, jak i dorosłym. W Regionalnej Fundacji Pomocy Niewidomym można skorzystać z pomocy lekarzy, jak i wykwalifikowanych, doświadczonych terapeutów. Terapia odbywa się zarówno w formie stacjonarnej (w Chorzowie czy zamiejscowych filiach), jak również – gdy stan zdrowia podopiecznego nie pozwala na dojazd do siedziby fundacji, w środowisku domowym dziecka. Działalność Fundacji na przestrzeni lat ewoluowała i rozszerzała się w taki sposób, aby jej pomoc mogła dotrzeć do jak największej liczby odbiorców.  

Dni Otwarte będą okazją do bliższego zapoznania się z ofertą Fundacji oraz skorzystania z wielu atrakcji. Zostaną zaprezentowane placówki działające w ramach Fundacji, dzieci będą mogły uczestniczyć w warsztatach i zajęciach plastycznych. Ponadto specjaliści Specjalistycznego Punktu Wczesnej Rewalidacji tacy jak okulista, psycholog, tyflopedagog, rehabilitant wzroku, neurologopeda czy rehabilitant ruchu będą prowadzili bezpłatne konsultacje dla dzieci w wieku od 0 do 6 lat. W trakcie ich trwania również rodzice będą mogli skorzystać dla siebie z bezpłatnych porad fizjoterapeuty.  

Ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem prowadzone są zapisy na konsultacje do poszczególnych specjalistów pod numerem telefonu: 887 266 912 (w godzinach 8:00-14:00).

  • Narodowy Fundusz Zdrowia
  • Środki norweskie i EOG
  • Ministerstwo Zdrowia
  • Program badań onkologicznych
  • Portal Informacyjny o eWUŚ