Mali pacjenci Szpitala Powiatowego w Zawierciu otrzymali nową bibliotekę

Mali pacjenci Szpitala Powiatowego w Zawierciu otrzymali nową bibliotekę

7 marca br. Fundacja Zaczytani.org we współpracy z firmą Provident Polska przekazała Szpitalowi Powiatowemu w Zawierciu Zaczytaną Bibliotekę. Uroczystemu otwarciu towarzyszyło spotkanie czytelnicze z aktorem Michałem Rolnickim. To już 52. biblioteka, którą Fundacja Zaczytani podarowała placówce medycznej w województwie śląskim. Tym razem półka stanęła na Oddziale Dziecięcym naszego Szpitala.

Fundacja Zaczytani.org poza zbieraniem książek i otwieraniem bibliotek na oddziałach szpitalnych prowadzi również program wolontariacki. Codziennie wolontariusze fundacji odwiedzają dzieci w szpitalach w 7 największych miastach w Polsce. Spotkania poświęcone są wspólnemu czytaniu i procesowi bajkoedukacji w którym dzieci, dzięki wspólnemu czytaniu, rozmowie i zabawie, oswajają swoje uczucia i emocje. Punktem kulminacyjnym uroczystego otwarcia biblioteki w naszym Szpitalu było spotkanie z Michałem Rolnickim. Aktor przeczytał dzieciom książkę o przygodach Elmera - słonia w kratkę.

Czytanie małym pacjentom to dla mnie naprawdę duża radość. Dzieci często mocniej przeżywają literaturę niż my dorośli. Dlatego czytanie książek to doskonały sposób na pokazywanie najmłodszym otaczającego ich świata i tłumaczenie panujących w nim zasad“ - powiedział Michał Rolnicki.Zdjęcia

  • Narodowy Fundusz Zdrowia
  • Środki norweskie i EOG
  • Ministerstwo Zdrowia
  • Program badań onkologicznych
  • Portal Informacyjny o eWUŚ